Deklaracja dostępności

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kluczborku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony BIP poradni: http://ppp.nowoczesnagmina.pl/

Data publikacji strony internetowej: 26 czerwca 2003 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: strona aktualizowana jest na bieżąco.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

·         filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

·         część plików nie jest dostępnych cyfrowo,

·         brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

 Wyłączenia:

·         mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

·         część plików została opublikowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Oświadczenie sporządzono dnia: 24 marca 2021 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Dane teleadresowe podmiotu publicznego:

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna

46-200 Kluczbork ul. Sienkiewicza 20B

tel./fax: 77 418-12-63

e-mail: sekretariat@poradniakluczbork.pl

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: sekretariat@poradniakluczbork.pl, numer telefonu/fax: 77-418-12-63.  

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.

Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej: https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna

Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, wyposażony w podjazdy do drzwi wejściowych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Toaleta przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu znajdują się wydzielone miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych, wyznaczone w bliskim sąsiedztwie podjazdu prowadzącego do drzwi wejściowych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Do budynku gdzie mieści się Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Kluczborku wejście z psem asystującym jest warunkowane wyposażeniem go w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2012 r. ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r.   o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243), osoby uprawnione mogą bezpłatnie korzystać z usług tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika przy załatwianiu spraw w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kluczborku.

Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się co najmniej na 3 dni robocze przed zdarzeniem w sekretariacie poradni (pokój numer 7), faxem/telefonicznie 77-418-12-63, e-mailem: sekretariat@poradiakluczbork.pl lub listownie, z wyłączeniem sytuacji nagłych.